Нацбанк хоче оскаржувати рішення судів щодо неправомірності націоналізації «Приватбанку»

23 May

Нацбанк хоче оскаржувати рішення судів щодо неправомірності націоналізації «Приватбанку»

Національний банк України заявив про намір оскаржувати судові рішення щодо неправомірності входження держави в капітал «Приватбанку» та процедури bail-in. Про це йдеться у повідомленні на сторінці НБУ в Facebook.

«Національний банк наголошує, що всі рішення щодо «Приватбанку» були прийняті виключно в рамках спеціальної процедури, передбаченої статтею 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»», – зазначається там.

Окружний адміністративний суд Києва визнав націоналізацію «Приватбанку» частково незаконною, про що йдеться в постанові суду № 826/20239/16.

18 грудня минулого року уряд ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку». Згідно з умовами націоналізації, єврооблігації «Приватбанку» підлягали процедурі bail-in (конвертації боргу кредиторів у капітал). Національний банк України розглядає їх як зобов’язання, пов’язані з колишніми власниками банку.

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s (S&P) 11 січня знизило рейтинг «Приватбанку» з рівня «R» (під наглядом регулюючого органу) до «SD» (вибірковий дефолт).

 

SJ

обговорення: