Трамп і Аббас висловлюють оптимізм щодо вирішення близькосхідного конфлікту

4 May

Трамп і Аббас висловлюють оптимізм щодо вирішення близькосхідного конфлікту

Президент США Дональд Трамп 3 травня провів у Білому домі переговори з палестинським лідером Махмудом Аббасом. Він висловив оптимізм стосовно досягнення мирної угоди щодо Близького Сходу.

«Ми хочемо принесення миру між ізраїльтянами і палестинцями. Ми будемо робити це», – сказав Трамп.

Махмуд Аббас також висловив оптимізм. «Ми сподіваємося, що наші зусилля будуть успішними», – сказав він.

Аббас повторив підтримку щодо створення Палестинської держави поряд з Ізраїлем, базуючись на кордонах 1967 року, зі столицею у Східному Єрусалимі.

10 березня під час першої телефонної розмови президент США Дональд Трамп запросив голову Палестинської автономії Махмуда Аббаса відвідати Білий Дім. За повідомленням Білого дому, Трамп сказав Аббасу, що він мусить вести мирні переговори безпосередньо з Ізраїлем, а США будуть тісно співпрацювати щодо цього питання з обома сторонами.

У середині лютого Дональд Трамп зустрівся у Вашингтоні з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Тоді глава Білого Дому заявив, що у контексті ізраїльсько-палестинського конфлікту дивиться на варіант як однієї держави, так і двох, але виступає за той, «що буде до вподоби обом сторонам». Неоднозначне твердження президента США викликало перестороги в міжнародних оглядачів, які припустили, що може йтися про зміну дотеперішнього курсу США, що передбачає визнання палестинської держави у рамках остаточної близькосхідної мирної угоди.

Врегулювання на Близькому Сході зіштовхнулося з кризою у квітні 2014 року: переговори між Ізраїлем і палестинцями завершилися безрезультатно після дев’яти місяців дискусій. Після інавгурації Трампа Ізраїль оголосив про будівництво нових єврейських поселень на палестинських землях.

SJ

ByNewsline

актуальні новини

обговорення: