Порошенко повідомив про план просити «Групу семи» продовжувати санкції щодо Росії на рік

15 May

Порошенко повідомив про план просити «Групу семи» продовжувати санкції щодо Росії на рік

Президент України Петро Порошенко повторив, що під час зустрічей із керівниками країн «Групи семи» буде обговорювати з ними продовження санкцій щодо Росії відразу на 12 місяців, а не на 6, як нині робить більшість цих країн.

Як сказав президент в ефірі телеканалу ICTV, він має намір провести переговори з керівниками країн «Групи семи» напередодні їхнього саміту, що запланований на 25–27 травня в Італії.

Зокрема, сказав він, 20 травня він має намір зустрітися з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, щоб обговорити підготовку зустрічі в нормандському форматі, а після цього має заплановані зустрічі і телефонні розмови з іншими керівниками «Групи семи». Порошенко повідомив, що буде обговорювати з ними продовження санкцій проти Росії і мотивацію Росії до того, щоб припинити агресію проти України.

«Я буду ставити питання про продовження санкцій не на 6, а на 12 місяців, ми будемо робити все, щоб більше мотивувати Росію прийти за стіл переговорів, виконати «Мінськ», вивести свої війська з української території і припинити агресію», – сказав Петро Порошенко.

Раніше в понеділок міністр закордонних справ України Павло Клімкін на зустрічі у Брюсселі з колегами з країн-членів Європейського союзу звернув увагу на необхідність розширити санкційний список за рахунок осіб, причетних до незаконного захоплення українських підприємств на окупованих територіях на частині Донбасу, повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

Він також закликав міністрів продовжити й посилити санкції як «ефективний засіб тиску на Росію з метою повного виконання нею мінських домовленостей», мовиться в повідомленні.

Іще раніше цього дня сам Клімкін повідомляв, що його колеги з країн-членів Євросоюзу висловилися за продовження санкцій щодо Росії, накладених через її агресію проти України.

Як сказав він у Брюсселі після зустрічі з головами зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу, ця зустріч була «дуже змістовна», бо, за його словами, учасники «встигли обговорити й питання безпеки з дуже потужними месиджами щодо України, щодо її підтримки і щодо продовження тиску на Росію».

Усі присутні на цій зустрічі «чітко підтримали необхідність продовження послідовного тиску і, звичайно, продовження санкцій», повідомив Клімкін.

Він узяв участь у неформальній зустрічі голів МЗС у форматі «Група друзів України в ЄС + Україна».

Крім того, європейські міністри провели й засідання Ради ЄС у форматі голів МЗС, і на ньому становище в Україні і санкції щодо Росії теж стали одним із пунктів обговорення, повідомив після засідання у Брюсселі міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

За його словами, через те, що мінські домовленості про врегулювання на окупованій частині українського Донбасу не виконуються, більшість промовців «рішуче висловилася» за необхідність продовження санкцій, і в цьому питанні «дискутувати нема про що».

Санкції Заходу щодо важливих секторів російської економіки були названі серед головних чинників ризику для Росії в новій Стратегії економічної безпеки Росії на період до 2030 року, яку підписав уранці в понеділок президент Росії Володимир Путін.

Ці санкції щодо цілих секторів російської економіки, а також проти значного числа окремих юридичних і фізичних осіб скоординовано запровадили кількома пакетами Європейський союз, США, країни «Групи семи» і деякі інші держави, починаючи з весни 2014 року, коли Росія здійснила агресію проти України, окупувавши Крим, а потім підбуривши збройні виступи проти влади на частині сходу України і врешті ввівши туди свої війська.

У Євросоюзі, де головні пакети санкцій запроваджуються щоразу на півроку, їхнє продовження вимагає одностайності представників усіх країн-членів. У минулому через бажання в деяких країнах-членах ЄС відновити співпрацю з Росією, незважаючи на її агресію проти України, у продовженні цих санкцій ЄС кілька разів були сумніви до останнього моменту, коли їх усе-таки продовжували.

SJ

ByNewsline

актуальні новини

обговорення: