Суспільний мовник Грузії повідомляє про побиття свого журналіста під час розгону демонстрації

21 Jun

Суспільний мовник Грузії повідомляє про побиття свого журналіста під час розгону демонстрації

Суспільний мовник Грузії повідомляє про побиття і затримання свого кореспондента Ніки Мухігулашвілі, який висвітлював протести в Тбілісі.

За інформацією телеканалу, журналіст та оператор знімали те, як правоохоронці затримували учасників акції протесту.

«Поліцейські сказали на мне знімати те, що відбувається. Ніка відповів, що він журналіст і виконує свої професійні обов’язки. Також він показав службове посвідчення. Попри це поліцейські побили його, а потім затримали», – повідомив оператор. За його словами, в нього забрали відеокамеру і зламали.

За інформацією Суспільного мовника Грузії, затриманого журналіста доправили до головного управління поліції Тбілісі.

ЗМІ з посиланням на Міністерство охорони здоров’я, праці та соціального забезпечення повідомляють про щонайменше 14 цивільних і 38 правоохоронців, які постраждали у сутичках під час протестів. Кількох людей затримали.

За даними місцевої влади, у сутичках під час протесту постраждали 70 людей, з них 39 – поліцейські.

Поліцейські зачистили проспект Руставелі від мітингувальників, однак представники опозиції пообіцяли повернутися.

«Ми зустрінемося на проспекті Руставелі (увечері – ред.). Нам треба узгодити з людьми план дій», – заявив лідер партії «Нова Грузія» та колишній кандидат у президенти Ґіорґі Вашадзе.

20 червня у Тбілісі поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі проти учасників акції протесту (всього близько 10 тисяч) перед будівлею парламенту. Активісти вимагали відставки голови парламенту, міністра внутрішніх справ та голови Служби держбезпеки.

Причиною протесту опозиції і значної частини громадськості стала участь в засіданні Міжпарламентської асамблеї православ’я депутата Держдуми Росії, президента цієї асамблеї Сергія Гаврилова. Багатьох громадян Грузії обурило те, що він вів засідання асамблеї в будівлі грузинського парламенту, хоча перед приїздом до Тбілісі підтвердив, що вважає незворотнім визнання Росією як незалежних держав сепаратистських регіонів Грузії – Абхазії і Південної Осетії. Напередодні російська делегація на чолі з Гавриловим терміново залишила столицю Грузії.

SJ

ByNewsline

актуальні новини

обговорення: