Ердоган наказав перетворити на мечеть ще одну візантійську церкву

21 Aug

Ердоган наказав перетворити на мечеть ще одну візантійську церкву

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 21 серпня наказав перетворити на мечеть стамбульський Монастир Хора. Відповідний наказ опублікували у офіційному віснику уряду Туреччини, повідомляє агентство Anadolu.

Церква Христа Спасителя в Полях, також відома як Монастир Хора, – візантійська церква, яка найкраще у Стамбулі зберегла свій первозданний вигляд. Будівлю побудували в 11 столітті, та перебудовували у 14-му. У ній збереглися унікальні мозаїки та фрески, які мають історичну та художню цінність.

Монастир входить належить до об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як православна церква він перестав діяти після падіння Константинополя у 1453 році: через півстоліття після цього всі зображення візантійського періоду були заштукатурені, а церкву перетворили в мечеть Карі. Лише у 1948 році після реформ Ататюрка і реставраційних робіт вона була відкрита для туристів як Музей Карі.

 

Раніше цього літа Ердоган підписав указ, який перетворив на мечеть ще один пам’ятник візантійського християнства, собор Святої Софії (Айя-Софія) у Стамбулі: останні 80 років він мав статус музею, як і Карі. Указ щодо собору Святої Софії також передбачав передачу об’єкту у власність Управління у релігійних справах Туреччини.

У світі переважно критично поставились до такого рішення турецької влади.

SJ

ByNewsline

актуальні новини

обговорення: