Вакцина від COVID-19 може бути готовою до кінця 2020 року – ВООЗ

6 Oct

Вакцина від COVID-19 може бути готовою до кінця 2020 року – ВООЗ

Вакцина від COVID-19 може бути готовою до кінця 2020 року, повідомив голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебреєсус.

«Ми потребуватимемо вакцину, і є надія, що до кінця цього року ми можемо мати вакцину. Є надія», – сказав Гебреєсус під час зустрічі до виконавчої ради ВООЗ.

Компанія AstraZeneca нещодавно оголосила, що її кандидат на вакцину дійшов до останньої фази тестувань у США. Втім, 9 вересня вона вирішила тимчасово зупинити випробування після того, як в одного з учасників досліджень виявили незрозумілу хвообу. Через кілька днів випробування відновили.

Базована в Британії компанія The Cambridge повідомила, що випробування її вакцини будуть здійснені на майже 30 тисячах людей різного расового, етнічного та географічного походження.

Два інших кандидати на вакцини почали проходити останню стадію тестування цього літа на десятках тисяч людей в США. Одна з цих вакцин була створена Національним інститутом здоров’я і виробляється компанією Moderna Inc., а інша спільно розробляється американською фірмою Pfizer Inc. та німецькою компанією BioNTech.

Про реєстрацію першої у світі вакцини від COVID-19 вже заявили в Росії. Медичні експерти поставили під сумнів реєстрацію вакцини Sputnik V, оскільки третя фаза випробувань вакцини ще не завершена.

ВООЗ розраховує до кінця 2021 року забезпечити два мільярди доз вакцин.

 

SJ

ByNewsline

актуальні новини

обговорення: