СБУ повідомила про затримання ексохоронця російської катівні, яка діяла під час окупації Херсона

13 Jan

СБУ повідомила про затримання ексохоронця російської катівні, яка діяла під час окупації Херсона

Служба безпеки України повідомила про затримання колишнього працівника виправної установи у Херсоні, який після захоплення українського міста пішов на співпрацю з російськими загарбниками.

«За це йому запропонували «посаду» у лавах створеної агресором «исправительной колонии». Зловмисник погодився на «пропозицію» і добровільно написав «заяву» на вступ до окупаційного органу. Там його призначили до складу підрозділу охорони режимного об’єкта РФ, до якого рашисти незаконно ув’язнювали репресованих місцевих жителів. Більшість з потерпілих були учасниками руху опору. У застінках окупанти катували українських громадян і намагалися «вибити» з них згоду на співпрацю з ворогом. Встановлено, що колаборант допомагав агресору охороняти «камери» та «периметр» російської катівні», – розповіли у СБУ.

За даними відомства, під час звільнення Херсона зловмисник вирішив втекти до Одеси, де намагався «залягти на дно».

«Втім, співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу Україну (колабораційна діяльність). Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – йдеться в повідомленні.

11 листопада 2022 року Міноборони України повідомило, що Херсон повертається під контроль української армії. У центрі міста підняли український прапор. Відтоді в місті регулярно затримують людей, яких підозрюють у співпраці з російською окупаційною адміністрацією.

SJ

ByNewsline

актуальні новини

обговорення:
NEW         Trip